T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 
Devam Eden Yatırım Projeleri
Bulunduğunuz Yer: Haberler  >>   Haber Arşivi  >>   2010 Yılı Haber Arşivi

T.C. ELMADAĞ KAYMAKAMLIĞI RESMİ İNTERNET SİTESİ

 Elmadağ Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin Açılışı Yapıldı
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

Sağlık Bakanlığı bünyesindeki Mamak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine bağlı olarak Elmadağ Kemalpaşa Mahallesi Özbek Sokakta Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi açılışı yapıldı. Merkezde 5 diş ünitesinin yanı sıra bir de çocuk ünitesi bulunuyor.

 

 

 

 

 

Bu gün Elmadağ’da yapılan açılışa Ankara İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Mustafa Aksoy’un yanı sıra Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek, Belediye Başkanı Gazi Şahin de katıldı. Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, ilçe sakinlerine yönelik ağız sağlığı taraması ve diş tedavisi alanında hizmet verecek 6 üniteye sahip olan merkezde, 6 hekim görev yapacak.

 

 

Merkezin Başhekimi Dr. Selda Demirköprülü, Mamak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine bağlı olarak faaliyete geçen merkeze her gün Ankara’dan 6 diş hekiminin geleceğini belirtti. Demirköprülü merkezin fiilen başladığı 5 Mart’ta hasta sayılarının günde 45 civarında iken şuan ortalama 150 hastanın tedavi gördüğünü dile getirdi. Demirköprülü Mamak’ta verilen kaliteli hizmetin aynısının Elmadağ’da da verileceğini kaydetti.

 

 

Demirköprülü Çocuk ünitesinde çocuklar tedavi görürken bir taraftanda ekrandan çizgi film seyrederek daha rahat tedavi gördüklerini bildirdi.

Açılış töreninin ardından çocuklara ve vatandaşlara diş macunu dağıtıldı.

 
(Haber: Abbas BOSTAN - 25.03.2010)


Bu içerik toplam 106.783 kez gösterildi, Site toplam 1.174.283 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 15 kişi geziyor.

Cumhurbaşkanlığı TBMM Başbakanlık İçişleri Bakanlığı Ankara Emniyet Müdürlüğü İl Jandarma Komutanlığı Başbakanlık İletişim Merkezi Resmi Gazete e-Genelge e-Mevzuat e-Arşiv e-Devlet        

Türkiye Cumhuriyeti Elmadağ Kaymakamlığı
Tüm Hakları Saklıdır (C) 2004 - 2014