T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 
Devam Eden Yatırım Projeleri
Bulunduğunuz Yer: Haberler  >>   Haber Arşivi  >>   2009 Yılı Haber Arşivi

T.C. ELMADAĞ KAYMAKAMLIĞI RESMİ İNTERNET SİTESİ

 Elmadağ’da Büyük Sanayi İçin İlk Toplantı Yapıldı.
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

Elmadağ Belediyesi tarafından "Elmadağ Değişiyor" projesi kapsamında düzenlenen toplantıya 60 ın üstünde sanayici iş adamı ve banka müdürleri katıldı.

Elmadağ Belediyesi Düğün salonunda gerçekleşen toplantıya ilgi yoğundu. Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’in organize ettiği sanayi toplantısına Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek, HASİAD(Hasanoğlan Sanayici ve İş Adamları Derneği) yönetim kurulu başkanı Çetin Tekin, yönetim kurulu başkan yardımcısı Mehmet Suat Koçoğlu, yönetim kurulu üyeleri çok sayıda iş adamı ve banka müdürlerinden oluşan 62 kişi ve Elmadağ Belediyesi  ilçe meclis üyeleri katıldı.

Toplantıda Elmadağ’ın ilerisine yönelik projeler bütününü aktaran Başkan Gazi Şahin, konuşmasında "Bölgenin kalkınması için hepimiz elimizden geleni yapacağız. Hedefimiz doğrultusunda yılmadan çalışacağız. Bu toplantı bir ilk olacak ve ayda bir bu tür toplantılar gerçekleştireceğiz. Elmadağ’ın ilerisi için sistemli bir çalışma yapılması gerekmektedir. Biz bu sistemi oturtacağız ve uzun vadede Elmadağ’ımıza çok şey kazandıracağımızı düşünüyorum" dedi.

Sinevizyon desteğiyle ileriye yönelik görüşlerini aktarmaya devam eden Başkan Gazi Şahin sözlerini şöyle sürdürdü. "Biz sanayide atılımı gerçekleştireceğiz. Sanayide atılımın gerçekleşmesi için planlı, programlı çalışmamız gerekmektedir. Elmadağ’ı kalkındırmak hepimizin görevidir. Bu görev doğrultusunda Elmadağ Belediyesi olarak bölgemizin sosyal donatısını hazırlayacağız, imar planlarımızı düzenleyeceğiz, gerekli rekreasyon alanlarını da ihmal etmeden çalışacağız. Bu çalışmalarımızın bazılarına başlanmıştır. İmar planlamasına yönelik çalışmalarımız iki aydır aralıksız devam etmektedir. Sanayi Bölgesi için yol çalışmalarına da önümüzdeki günlerde başlanacaktır. Kısacası ne yapılması gerekiyorsa biz işbirliği içerisinde yapacağız." İfadesinde bulundu.

Başkan Şahin," Anahtar kelimemiz çalışmak olacak. Biz çalışmak için yetki aldık. İlk toplantımızı düzenledik. Bu ortamdan şu bilgiyi de siz sanayici iş adamlarına söylemek isterim. Şu ana kadar 15 yatırımcı arkadaşımız bize müracaat etti. Bu bilgi Elmadağ’ımız için çok önemlidir. Elmadağ’ın kalkınması çok önemlidir. Bunu birlikte başarabileceğimize ben yürekten inanıyorum."dedi.

Sanayici ve iş adamlarına yönelik bilgilendirme ve teşvik toplantısına katılımcıların ilgisinin yoğun olması sebebiyle davetlilere teşekkür eden Başkan Gazi Şahin,"Sanayi şehri Elmadağ için tüm kurum ve kuruluşlarla ilgili görüşmeler yapılmıştır. Devlet devamlılık arz eder anlayışı doğrultusunda çalışmalarımız devam edecektir. Biz Büyükşehir Belediyesi olsun ilgili devlet kurumları olsun hepsiyle irtibat halindeyiz." Dedi.

Başkan Şahin, Büyük sanayinin nitelikli elamana ihtiyaç duyacağına da dikkat çekerek şöyle devam etti."İyi tasarlanmış kararlar yerinde atılmış sağlam adımlar gücümüze güç katar. Güçlü ve üretken bir sanayi için nitelikli elamana ihtiyaç vardır. Biz nitelikli eleman içinde üniversitelerle görüş alışverişi içerisinde olduk ve olumlu yanıtlar aldık." İfadesinde bulundu.

Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek "İlçemizde yeni bir dönem başladığı kanaatindeyim. Bu dönemde genel idare ile birlikte mahalli idareler ve sanayicilerimiz istişare ederek, el ele vermek suretiyle ilçemizi Ankara’nın yıldızı parlayan ilçelerinde birisi haline getirmemize vesile olacaktır." Sözlerine yer verdi.

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, toplantı sonrası akşam saatlerine kadar sanayici iş adamlarıyla makamında fikir alışverişi içerisinde bulundu.(Haber: www.elmadag.bel.tr - Abbas Bostan - 11.06.2009)


Bu içerik toplam 125.013 kez gösterildi, Site toplam 1.156.981 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 24 kişi geziyor.

Cumhurbaşkanlığı TBMM Başbakanlık İçişleri Bakanlığı Ankara Emniyet Müdürlüğü İl Jandarma Komutanlığı Başbakanlık İletişim Merkezi Resmi Gazete e-Genelge e-Mevzuat e-Arşiv e-Devlet        

Türkiye Cumhuriyeti Elmadağ Kaymakamlığı
Tüm Hakları Saklıdır (C) 2004 - 2014