T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 
Devam Eden Yatırım Projeleri
Bulunduğunuz Yer: Elmadağ Kaymakamlığı  >>   İlgili Birimler  >>   Milli Eğitim Müdürlüğü  >>   Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü

T.C. ELMADAĞ KAYMAKAMLIĞI RESMİ İNTERNET SİTESİ

 Elmadağ Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

Mehmet GÜVEN

Halk Eğitim Merkezi Müdürü


İlçemizde 1962 yılından bu yana faaliyet gösteren Halk Eğitim Merkezi 1975 Yılında kendi binasına taşınmıstır.

"HALK EĞİTİMİN ÖZELLİĞİ TOPLUMUN İHTİYAÇLARINI, FERTLERİN İLGİ İSTEK VE HİZMET ANLAYIŞLARINA GÖRE FARKLI YÖNLERDEN DİNAMİK HALE GETİRMEK İÇİN BELLİ PROGRAMLARLA SUNULAN EĞİTİM FAALİYETLERİDİR…

ÖZELLİKLE OKUMA-YAZMA BİLMEYENLERE TEMEL EĞİTİM EKSİĞİ OLANLARA TAMAMLAMA İMKANI VERMEKTEDİR."

Halk Eğitim Merkezimizde HALK SAĞLIĞININ KORUNMASI - AİLE PLANLAMASI - SİVİL SAVUNMA - TRAFİK - TÜKETİCİ EĞİTİMİ -ÇEVRE - ANNE EĞİTİMİ - İLKYARDIM - BESLENME - DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK - TURİZM EĞİTİM ÇALIŞMALARI YAPMAK.KİŞİLERE İYİ ÜRETİCİ, TUTUMLU BİR TÜKETİCİ OLMAK. HUKUK DÜZENİNİ - DEVLET KAVRAMINI ATATÜRK İLKE VE İNKİLAPLARINI - DEMOKRATİK YÖNETİMİN ANA İLKELERİNİ ANLATMAK.

KISACASI –TOPLUMUN KÜLTÜR DÜZEYİNİ YÜKSELTMEK, KİŞİLERE SOSYAL VE KÜLTÜREL NİTELİKLİ BİLGİ - BECERİ KAZANDIRMAK MİLLİ KÜLTÜR DEĞERLERİNİ KORUMAKTIR.

Bünyesinde bulunan 250 kişilik salonumuz ilçemizde bulunan Kaymakamlığımıza bağlı tüm kurum, kuruluş, dernek, vakıf vb. kuruluşların okulların sosyal etkinliklerle birlikte, ilçemiz yararına yapılan tüm panel, konferans, sempozyum gibi etkinliklere de cevap verebilmektedir.

MERKEZİMİZDE FAALİYET GÖSTEREN KURSLARIMIZOKUMA-YAZMA KURSLARI

Ulusal Eğitime Destek Kampanyası projesi çerçevesinde "Bende Okuma - Yazma Öğreniyorum" prensibiyle ilçemizde okuma - yazma bilmeyen yurttaş bırakmamak hedefini gerçekleştirmek için Halk Eğitimi Merkezimize başvurulabilir. Kurs programı I. Kademe okuma - yazma kursu 90 – 120 saat. II. Kademe okuma - yazma kursu ise 180 saat olarak uygulanmaktadır.SOSYAL
KÜLTÜREL KURSLARIMIZ

Tiyatro, Aerobik, Bağlama, Diksiyon, Mahalli Oyunlar ( Seğmen, Misket vb.), Türk Halk Müziği Türk Sanat Müziği, Yabancı Dil ( ingilizce ), Anne Çocuk Eğitimi, Eğitici Anne ( Çocuk Bakıcısı Eğitimi), Satranç.

ANNE ÇOCUK EĞİTİMİ KURSLARI
Merkezimizde 0 - 2, 2 - 4, 6 yaş guruplarında çocuğu bulunan annelere ve çocuklara eğitim verilmektedir. Kayıt dönemi Eylül - Ekim aylarıdır.

EĞİTİCİ ANNE (ÇOCUK BAKICISI) EĞİTİMİ
Çocuk bakıcılığını meslek edinmek isteyenlerin meslek elemanı olarak yetiştirilmelerini bu alanda iş olanağı bulmalarını sağlamak amacıyla düzenlenir. Bu kursu bitirenlere M.E.B. onaylı kurs bitirme sertifikası verilmektedir.

AEROBİK KURSLARI
Merkezimizde bireylerin zihinsel, bedensel ve fiziksel yönden gelişmelerini sağlayacak Aerobik kursları düzenlenmektedir.

BAĞLAMA KURSLARI
Bu kursta temel müzik bilgilerinin yanı sıra nota solfej ağırlıklı uygulamalı ve bilimsel öğretim yöntemlerine uygun olarak Bağlama öğretimi verilmektedir.

YABANCI DİL (İNGİLİZCE) KURSLARI
Bu kursta İngilizce öğretim programı ilk-orta ve ileri düzeyde uygulanmaktadır.

MESLEKİ VE TEKNİK KURSLAR

Giyim, Mefruşat, Makine Nakışı, El Nakışı,El Sanatları, Kalorifer Ateşçiliği, Bilgisayar Bilgisayarlı Muhasebe, Kuaförlük, Kırkyama, Tarımsal Kurslar, Karo Fayans, Aşçılık,Yöresel Kilim Dokuma.

BİLGİSAYAR (İŞLETMENLİK) KURSU
Bilgisayar günümüzde vazgeçilmez bir araç haline gelmiş ve gelmektedir. Bilgisayar işletmenlik kurslarında Bilgisayara giriş Windows, Word, Excel, Powerpoint ve Internet konuları ele alınmaktadır. Kayıt dönemi yılın her ayı olup süresi 180 saattir. Kurs sonunda başarılı olan kursiyerlere M.E.B onaylı kurs bitirme sertifikası verilmektedir.

BİLGİSAYARLI MUHASEBE KURSU
Bilgisayar işletmenlik kurslarını tamamlayan kursiyerlerin katılabildiği Bilgisayarlı Muhasebe kurslarında LOGO ve GM552 konuları ele alınmaktadır.

GİYİM - KALIP HAZIRLAMA KURSU
Kadın ve erkek giyimiyle ilgili biçki - dikiş ve üretim uygulamalarının yapıldığı ve daha çok
bayan kursiyerlerin tercih ettiği bir kurstur.

YÖRESEL KİLİM DOKUMA KURSU
İlçemizi yurtiçi ve yurtdışında tanıtmak amacıyla Kaymakamlığımızında desteklediği aile bütçesine destek amacıyla talebi fazla olan kursumuzdur.

MAKİNA EL NAKIŞI KURSUTARIMSAL KURSLAR

Zirai Mücadele, Beslanma, Sulama, Gübreleme, Tarımsal Mekanizasyon, Silo ve Silaj yapımı, Küçükbaş, Büyükbaş Hayvan Yetiştiriciliği.

ELMADAĞ ISLAH EVİNE AÇILAN KURSLAR

Islah evindeki çocuklarımıza Bağlama, Okuma- Yazma, Karofayans, Kaynakçılık, Aşçılık kursları açılmaktadır.

ASKERLERİMİZE AÇILAN KURSLAR

Okuma - Yazma, Karofayans, Aşçılık vb. kurslar açılmaktadır.

Adres : Elmadağ Halk Eğitim Merkezi
Telefon : 0 312 863 10 28
Fax : 0 312 863 09 59Cumhurbaşkanlığı TBMM Başbakanlık İçişleri Bakanlığı Ankara Emniyet Müdürlüğü İl Jandarma Komutanlığı Başbakanlık İletişim Merkezi Resmi Gazete e-Genelge e-Mevzuat e-Arşiv e-Devlet        

Türkiye Cumhuriyeti Elmadağ Kaymakamlığı
Tüm Hakları Saklıdır (C) 2004 - 2014